آموزش ویدیویی نصب فیش BNC

اتصالات دوربین مداربسته مهمترین بخش از نصب  و راه اندازی دوربین مداربسته میباشد . به نحویی که اگر این اتصالات درست انجام نشوند باعث نویز و خرابی تصویر میشود .

فیش های دوربین مداربسته به دو نوع تقسیم بندی میشوند . فیش اتصال تصویر که به آن فیش bnc میگویند و فیش برق نری که برای اتصال دوربین به تغذیه استفاده میشود و وظیفه رساندن برق به دوربین بر عهده این فیش میباشد.

فیش های bnc  در چند مدل تولید میشوند فیش لحیمی ، فیش پیچی ، فیش پرسی همینطور نوع ساخت آن ها با یکدیگر متفاوت میباشد که روی کیفیت تصویر و عمر فیش تاثیر گذار میباشد .

دوربین های مداربسته مدل های مختلفی دارد که هر کدام اتصالات مخصوص به خود را دارد مثلا برای دوربین هایی که بستر آنها آنالوگ میباشد با کابل های دو رشته ایی کابل های آنتن اتصال پیدا میکنند اما دوربین های آی پی با کابل شبکه که هشت رشته سیم دارند با سوکت شبکه متصل میگردد. و امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار میدهد

فیش پیچی 

فیچ پیچی پر مصرف ترین فیش میباشد که راحت تر سر بندی میشود و باب میل نصاب های دوریین مداربسته میباشد این فیش با داشتن پیچ کوچکی روی خود مغزی کابل در خود جا داده و توسط این پیچ محکم میکند و از تکان خوردن  مغزی جلوگیری میکند .

فیش لحیمی

این فیش مانند فیش پیچی میباشد با این تفاوت که برای سر بندی آن نیاز به هویه و لوازم هویه کاری میباشد مانند سیم حیم ، روغن لحیم و هویه ، این فیش به علت زحمت زیاد و امکان نبودن امکانات هویه کاری از محبوبیت کمتری برخوردار است و نصاب های دوربین مداربسته کمتر از فیش استفاده میکنند .

فیش پرسی

یکی از بهترین فیش ها فیش پرسی میباشد ، این فیش با داشتن چند تکه یکی از محبوب ترین فیش ها میباشد که برای اتصال نیاز به یک آچار پرس میباشد که زمانی که اتصال برقرار میشود امکان قطعی اتصال به صفر میرسد و مطمعنترین اتصال به شمار میاید .

آموزش ویدیویی نصب فیش BNC

آموزش ویدیویی نصب فیش BNC

آموزش ویدیویی نصب فیش BNC

itamoz.ir

آموزش ویدیویی نصب فیش BNC
Rate this post